Webináře

Webinář (= online seminář) je živá forma online komunikace, která probíhá prostřednictvím Internetu pouze přes webový prohlížeč. Účastník webináře nepotřebuje extra vybavení. V největší míře se webináře používají pro předání přínosných informací nebo představení a školení na určitý produkt či službu. 

Požadavky na konání Webináře

  • mimo standardní počítač s internetovým připojením Vám stačí pouze sluchátka či reproduktory, ze kterých uslyšíte webinář
  • dále se musíte rozhodnout, zda chcete do webináře zasílat dotazy či pouze sledovat 

Aktivní posluchač

(= zasílání dotazů)

Aktivní posluchač má možnost podávat dotazy v průběhu webináře. Z technického hlediska je potřeba, aby měl účet Google+. Registraci můžete provést zde. Google+ je služba, která vám umožní webinář pozorovat a přispívat dotazy. Po vytvoření účtu přejděte na tento odkaz s údálostí Webináře (viz obrázek níže). Pro otevření webináře, klikněte na video (krok č. 1). Pokud webinář zatím nezačal, můžete potvrdit účast (krok č. 2). Pokud je nějaké téma, které byste chtěli, aby vrámci webináře zaznělo, nebojte se napsat pár slov (krok č. 3).

Dotazy

Aktivní posluchač může vkládat dotazy, je nutné si uvědomit, že redakce dotazy zpracovává, tzn. může docházet ke zpoždění v zodpovídání dotazů (stejně jako v televizi).

Pasivní posluchač

(= pouze sledování)

Pokud nemáte potřebu do diskuse přispívat dotazy či se nechce registrovat u Google, máte možnost na kanále YouTube shlédnout živé vysílání. Po ukončení živého vysílání budete mít možnost na stejném odkazu si webinář shlédnout opakovaně (již ne živě).

 

Druhý online seminář

 

Druhý online seminář je za námi

Život po cévní mozkové příhodě

Host: MUDr. Václav Lukáš, neurolog

 

První online seminář

 

První online seminář na téma: Potřebujeme trénovat mozek?

Host: Ing. Petr Koucký